Про «Шлях України в ООН» від професора Віднянського

0

 Нещодавно на факультеті міжнародної політики, менеджменту та бізнесу відбулася публічна лекція, присвячена 70-річчю ООН і членству України в цій організації.

Захід відкрив декан факультету Іван Вовканич, який представив присутнім лектора — Почесного доктора УжНУ, члена-кореспондента НАН України, професора Степана Віднянського.

Степан Васильович звернувся до слухачів з вітальними словами з нагоди ювілею вишу, висловив   упевненість у тому, що й надалі співпрацюватиме з нашим університетом, факультетом міжнародної політики, менеджменту та бізнесу зокрема. На підтвердження цього пан професор вручив деканові факультету договір «Про співпрацю між ДВНЗ «УжНУ» та Інститутом історії України НАН України».

Предметом договору є співробітництво у сфері науково-дослідної, навчально-методичної, організаційної, культурної, виховної діяльності. Мета договору — сприяння розвитку вищої освіти і науки в Ужгородському університеті.

Відтак студенти та викладачі прослухали лекцію на тему «Шлях України в ООН», яка стосувалась власне історії створення Організації Об’єднаних Націй та участі України у цій структурі. Степан Віднянський наголосив на передумовах та особливостях виходу України на міжнародну арену, закцентував увагу на українському питанні під час Ялтинської конференції 1945 р. та діяльності української делегації на установчій конференції ООН у Сан-Франциско.

Слухачі мали змогу дізнатись багато нової пізнавальної та цікавої інформації, адже лектор наводив маловідомі факти та зачитував фрагменти з листів політичних діячів середини ХХ століття.

Насамкінець Степан Віднянський наголосив, що йому було дуже приємно поспілкуватись із земляками й зауважив, що через брак часу, на жаль, в одну лекцію не вдалось вмістити всю важливу інформацію.

Втім, маємо надію, що це не остання лекція професора Віднянського в УжНУ, тож студенти матимуть нагоду дізнатися ще багато корисного від шанованого гостя.

Ксенія Шокіна

для Медіацентру УжНУ

Comments

comments

ПОДЕЛИТЬСЯ